Jak kupić auto dla przedstawiciela handlowego?

Praca przedstawiciela handlowego wymaga częstego przemieszczania się. Choć obecnie kontakt z klientem odbywa się coraz częściej przez wideorozmowy, to nic nie jest w stanie zastąpić osobistego spotkania z drugą osobą. To dlatego bardzo ważnym narzędziem pracy przedstawiciela handlowego pozostaje samochód osobowy. Sprawny pojazd pozwala na bezproblemowe przemieszczanie się, maksymalizując zyski z działalności handlowej. Taki pojazd musi mieć jednak odpowiednie parametry, by spełniał swoje zadanie.

Auto dla przedstawiciela handlowego – najważniejsze parametry

Jak kupić auto dla przedstawiciela handlowego? Istnieje kilka cech takiego pojazdu, na które należy zwrócić uwagę. Samochód dla przedstawiciela handlowego powinien przede wszystkim zapewniać komfortowe warunki jazdy nawet na długich trasach. Oprócz tego istotna jest jego wytrzymałość na kręcenie dużej ilości kilometrów przy sporym obciążeniu silnika. W handlu bardzo ważna jest bowiem szybkość. Pojazdy przedstawicieli handlowych powinny w związku z tym mieć także silnik o dużej pojemności (co najmniej 1.5 l), co z kolei przekłada się na odpowiednią liczbę koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy (rozsądnym minimum jest w takim przypadku maksymalny moment obrotowy co najmniej 200). W przypadku handlu towarami bardzo istotny jest również duży bagażnik, w którym zmieszczą się bez problemu produkty demonstracyjne. Stąd też samochody z nadwoziem sedan lub kombi będą wówczas najlepszym wyborem. W pojazdach dla handlowców bardzo istotne są ponadto systemy bezpieczeństwa. Pomogą one podczas cofania w wąskich uliczkach i miejscach parkingowych, ostrzegą o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ułatwią ruszanie pod górę czy też sprawią, że jazda po śliskiej drodze nie będzie wiązała się z trudnościami (czego doskonałym przykładem jest zastosowana w pojazdach kontrola trakcji). Duża liczba kilometrów wiąże się ze sporymi kosztami paliwa, stąd też dla handlowca dobrym rozwiązaniem będzie auto z silnikiem diesla lub, alternatywnie, nieco droższe auto hybrydowe. W tym drugim typie pojazdu mamy do czynienia z silnikiem spalinowym zasilanym benzyną oraz elektrycznymi, które korzystają z energii skumulowanej w trakcie jazdy w dodatkowym akumulatorze. Przekłada się to na zmniejszenie ilości zużytego paliwa.

Polecane  Jak mądrze inwestować w rozwój firmy

Wzrost cen pojazdów w 2021 i 2022 r. – z czego wynika?

Ostatnie miesiące wywołały spore zaniepokojenie wśród wszystkich osób, które zaplanowały zakup pojazdu. Ceny samochodów osobowych są bowiem coraz wyższe. Jest to efekt wielu czynników. Po pierwsze – w Europie bardzo dużą wagę przywiązuje się do ekologii. Przepisy Unii Europejskiej nakładają na producentów pojazdów wyśrubowane limity emisji spalin. Z roku na rok ulegają one licznym zmianom. Od 1 stycznia 2020 r. za taki limit uważa się 95 g CO2/km. Po jego przekroczeniu o 1 gram producentowi auta naliczana jest kara w wysokości 95 euro za każdy przekroczony gram, pomnożona przez liczbę sprzedanych pojazdów. Taką karę producenci przerzucają zatem na nabywców pojazdu, podwyższając jego cenę. Drugą istotną kwestią, która wpływa na cenę auta, są wysokie normy bezpieczeństwa. Od połowy 2022 roku, zgodnie ze zmianą przepisów, we wszystkich nowych pojazdach będą się musiały znaleźć takie elementy bezpieczeństwa, jak np. systemy ostrzegania monitorujące senność kierowcy, inteligentne dostosowanie prędkości czy też systemy wykrywania obiektów przy cofaniu. Takie elementy elektroniczne zwiększają cenę pojazdu, szczególnie teraz, gdy w związku z pandemią pojawiły się problemy w dostarczaniu na rynek komponentów elektrycznych. Na wyższe ceny aut ma ponadto wpływ występująca globalnie wysoka inflacja związana m.in. ze wzrostem cen materiałów i transportu. To wszystko ogranicza możliwość nabycia samochodu wyłącznie za gotówkę. Pozwolić sobie mogą na to jedynie osoby z wieloletnimi oszczędnościami lub też przedsiębiorcy z dużym doświadczeniem na rynku. W takim przypadku możemy się jednak posiłkować kredytem gotówkowym. Banki przygotowały produkty kredytowe dopasowane do potrzeb różnych grup klientów. Wystarczy, że skorzystamy z porównywarki kredytów, by wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Polecane  Zakup oprogramowania - wszystko co musisz wiedzieć

Kredyt gotówkowe na auto dla przedstawiciela handlowego – na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy na auto powinien spełniać wyśrubowane przez rynek oczekiwania. Przede wszystkim musi on być dopasowany do charakteru pracy, którą wykonuje przedstawiciel handlowy. Oprócz korzystnego oprocentowania powinien on się charakteryzować sporą elastycznością. Bardzo istotny jest w tym przypadku dogodny okres kredytowania i forma spłaty. Równie ważne jest jednak szybkie otrzymanie kredytu i ubezpieczenie, które zapewni spokój w każdej sytuacji.

Godnym uwagi kredytem, na który stawia bardzo wielu przedstawicieli handlowych, jest m.in. kredyt na nowy samochód oferowany przez Santander Consumer Bank. Możemy tutaj liczyć na kredyt przyznany na nowy samochód osobowy lub dostawczy przy okresie rozliczenia od 6 do nawet 96 miesięcy oraz przy aż trzech dostępnych formach spłaty:

– w postaci rat miesięcznych (które mogą być równe lub malejące),

– racie balonowej (która będzie płatna raz na jakiś czas, np. raz w roku),

– racie miesięcznej z ostatnią ratą balonową.

Aby otrzymać Kredyt na nowy samochód oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, nie musimy się udawać osobiście do oddziału. Decyzja kredytowa jest bowiem wydawana po złożeniu wniosku o kredyt telefonicznie. Informacja zwrotna przekazywana jest również telefonicznie albo mailowo. Do oddziału banku udajemy się tylko w celu złożenia podpisu pod umową kredytową.

Santander Consumer Bank przygotował także korzystną ofertę ubezpieczenia kredytu samochodowego, które obowiązuje już na drugi dzień od podpisania umowy. Jego zakres obejmuje śmierć, utratę pracy lub hospitalizację na skutek choroby albo nieszczęśliwego wypadku. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że w związku ze splotem nieprzewidzianych zdarzeń my lub nasi bliscy nie spłacimy zobowiązań bankowych.

Polecane  Jak zwiększyć zyski w firmie? Sprawdzone sposoby

Źródła:

  1. https://www.toyota.pl/porady/co-to-jest-moc-i-moment-obrotowy-silnika
  2. https://www.motofakty.pl/artykul/ceny-aut-dlaczego-rosna-ceny-pojazdow.html