Lokaty bankowe – Kiedy i gdzie warto je założyć?

Lokata to produkt bankowy, generujący oszczędności bez ponoszenia ryzyka. Zakłada się ją w bardzo łatwy sposób – to dlatego cieszy się dużą popularnością wśród klientów banku. Zdeponowanie środków na lokatę możliwe jest na kilka sposobów. Możemy tego dokonać nie tylko w oddziale, ale również telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu. Bez względu na to, jaką metodę zakładania lokaty wybierzemy, powinniśmy podjąć decyzję w odpowiednim momencie. Pozwoli to na zmaksymalizowanie zysków.

Lokaty bankowe a sytuacja na rynku

Na ofertę lokat wpływa sytuacja na rynku. Opłacalność lokat bankowych jest bowiem ściśle uzależniona od stóp procentowych ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski. Wpływają one na ostateczne oprocentowanie lokat, a w konsekwencji na zyski, które można z ich tytułu osiągnąć. Obecnie niestety mamy do czynienia z trendem negatywnym. Dwukrotne obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w 2020 r. sprawiło, że nie zawsze dana lokata będzie dla nas korzystnym wyborem. Przed jej założeniem powinniśmy zatem zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu nie popełnimy błędu przy inwestowaniu naszych pieniędzy.

Kiedy i gdzie warto założyć lokaty bankowe?

Lokaty bankowe są najbardziej opłacalne przy wysokich stopach procentowych. Nie oznacza to jednak, że teraz, gdy referencyjna stopa procentowa w Polsce została obniżona do 0,1%, umieszczanie środków pieniężnych na lokacie nie będzie opłacalne. Musimy tylko zwrócić uwagę na dostępne w bankach promocje. Pozwolą one na zwiększenie standardowego oprocentowania lokaty i zwielokrotnienie oszczędności z jej tytułu nawet kilkukrotnie. Doskonałym tego przykładem jest Lokata przez Internet oferowana przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. W zależności od wysokości zdeponowanej na niej kwoty pozwala ona bowiem na uzyskanie odsetek od zdeponowanych środków w wysokości od 0,10 do 0,65%. To często kilkukrotnie więcej niż w przypadku wielu innych funkcjonujących na polskim rynku banków. Jakie są warunki uzyskania korzystnej lokaty terminowej w Santander Consumer Bank – bank od kredytów? Otóż warto wiedzieć o tym, że taka promocyjna lokata jest dostępna na nowych środkach deponowanych ponad wolumen środków na rachunkach lokat terminowych klienta, według stanu na dzień 23.02.2021 r. Skuteczne oszczędzanie na lokatach będzie zatem korzystne w Santander Consumer Bank – bank od kredytów wtedy, gdy stale będziemy zwiększać swoje oszczędności na kontach.

Polecane  Konto oszczędnościowe i lokata – dwa proste sposoby, by zacząć oszczędzać

Dobra lokata posiada także inne specjalne udogodnienia. Z takimi mamy do czynienia właśnie w ramach lokaty przez Internet od Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wśród tych udogodnień warto wymienić możliwość podglądu lokaty w bankowości internetowej (a więc terminów jej założenia i zamknięcia albo aktualnie naliczonego oprocentowania) czy przedłużenia takiej lokaty automatycznie. W tym przypadku nie będziemy musieli pamiętać o tym, by założyć lokatę online lub by złożyć odpowiednią dyspozycję osobiście w banku lub telefonicznie. Dzięki temu nie stracimy odsetek, które wygenerowałyby się w okresie, w którym nasze środki pieniężne nie były umieszczone na lokacie.

Oprócz lokaty przez Internet Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje także inne odmiany tego produktu bankowego. Klienci banku mogą bowiem skorzystać z lokaty na telefon z równie atrakcyjnym oprocentowaniem sięgającym 0,30%. Równie korzystne pod względem finansowym rozwiązanie stanowi lokata w oddziale.