Jak sfinansować remont biura?

Przedsiębiorcy potrzebujący środków na rozwój, zakup czy remont biura mają do dyspozycji różne rozwiązania – m.in. pozyskanie funduszy unijnych w ramach wybranego programu, kredyt firmowy, hipoteczny lub klasyczny gotówkowy, odnawialny limit w koncie czy kartę kredytową. Banki proponują wiele produktów, które warto wziąć pod uwagę.  

Remont biura a koszty

Remont biura to zwykle poważna inwestycja, chaos w miejscu pracy, bałagan, a nawet konieczność przeniesienia się do innego lokalu lub pracy z domu. Wiele zależy od rodzaju działalności, wielkości firmy i jej możliwości finansowych. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja prac, szczegółowy plan działania oraz znalezienie najlepszej opcji finansowania – jak na przykład kredyt hipoteczny na remont albo kredyt gotówkowy dla firm na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością.  

Kredyt remontowy

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz środków na dowolny cel, np. na realizację inwestycji lub remont biura, wybierz jeden z dopasowanych do Twoich aktualnych potrzeb produktów z oferty banków. Każda branża ma swoją specyfikę, którą warto wziąć pod uwagę. Banki oferują wiele rozwiązań, indywidualne podejście, elastyczny harmonogram spłat, który nie obciąży budżetu Twojej firmy oraz możliwość zmiany warunków kredytu już w okresie kredytowania.  

Kredyt gotówkowy – środki na dowolny cel

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest gotówkowy kredyt na remont – pozyskane środki można przeznaczyć po prostu na dowolny cel, m.in. na odnowienie budynku czy biura. Można szybko skorzystać z kalkulatora i obliczyć ratę kredytu.  

Kredyt dla firm – wymóg wydania środków na cele firmowe

Jedną z opcji może być też gotówkowy kredyt firmowy proponowany przez różne instytucje bankowe. Remont biura zwykle wiąże się z dużym wydatkiem i trudno sfinansować go z bieżących lub zaoszczędzonych środków. Wielu przedsiębiorców decyduje się zatem na kredyt. To dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że zostanie on dobrany do potrzeb i możliwości Twojej firmy.  

Kredyt dla firm jest przyznawany na określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Wybrane kredyty firmowe – jak gotówkowy czy odnawialny – można przeznaczyć na sfinansowanie wyłącznie wydatków związanych z firmą, jak między innymi kompleksowe remonty biur, odświeżenie pomieszczeń magazynowych czy zakup i montaż mebli albo nowych instalacji elektrycznych i hydraulicznych. 

Kredyt firmowy a konto bankowe

Finansowanie kredytem firmowym zakupu czy remontu nieruchomości prywatnej jest niemożliwe. Poza tym większość banków nie udzieli kredytu osobom, które nie mają osobnego konta firmowego. Kredytem firmowym można zatem sfinansować zakup, budowę lub remont nieruchomości służącej do celów związanych z prowadzoną działalnością – jak m.in. biuro czy magazyn. Gotówkowy kredyt na remont to jedna z najpopularniejszych propozycji. 

Kredyt hipoteczny na remont

Popularną opcją jest także kredyt hipoteczny na remont, czyli długoterminowy kredyt inwestycyjny na rozwój firmy. To świetna opcja dla małych i średnich firm, ale też jedna z ważniejszych finansowych decyzji dla przedsiębiorcy. Taki kredyt remontowy można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności. Dla posiadaczy konta w naszym banku przez co najmniej 6 miesięcy oferujemy możliwość kredytu nawet do 3 mln zł.  

Taki kredyt dla firm pozwoli sfinansować m.in. spłatę kredytu na cel związany z prowadzoną działalnością czy też inwestycje, które wymagają dużego kapitału. 

Jego zaletą jest też minimum formalności, wybór waluty – złotówki albo euro – oraz indywidualne warunki, czyli przygotowanie propozycji kredytu, która będzie odpowiadała możliwościom finansowym Twojej firmy. Wystarczy, że Twoja firma jest na rynku co najmniej 24 miesiące, masz zdolność kredytową oraz nieruchomość, którą możesz obciążyć hipoteką. 

Karta kredytowa – szybkie odświeżenie wnętrza

Po kredyt gotówkowy sięgają zwykle przedsiębiorcy, którzy potrzebują wysokiej kwoty na remont. By jedynie odświeżyć dane wnętrze czy wykonać drobne prace remontowe, alternatywą jest użycie karty kredytowej, czyli zapłata za zakup materiałów budowlanych czy dodatków właśnie taką kartą. Zaletą jest brak formalności oraz krótki okres bezodsetkowy.  

Limit odnawialny w rachunku płatniczym

Do dyspozycji przedsiębiorcy są takie instrumenty jak kredyt dla firm, karta kredytowa czy limit odnawialny. Pozwala na dostęp do szybkiej gotówki na niespodziewane wydatki – w razie awarii i konieczności przeprowadzenia prac naprawczych czy remontu może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Każdy wpływ na konto będzie spłacał to zadłużenie. Limit odnawialny to wygoda i większa swoboda niż np. kredyt hipoteczny na remont. 

Kompleksowe remonty biur – postaw na doświadczoną ekipę z szerokim wachlarzem usług

Remonty lub wykończenia biur warto planować z wyprzedzeniem, uwzględniając ceny robocizny i materiałów. Kompleksowe remonty biur najlepiej wykonają firmy z wieloletnim doświadczeniem – sprawdź ich realizacje, a także dokładną ofertę usług. Znacznie skróci to czas remontu i usprawni pracę, a także pozwoli na egzekwowanie terminów realizacji poszczególnych etapów i prac budowlanych. 

W przypadku prac typu tynkowanie, malowanie biur, nakładanie gładzi gipsowych, montaż paneli podłogowych, montaż mebli i sprzętów kuchennych, układanie glazury w łazienkach, wymiana okien i drzwi, wykonanie i montaż mebli na wymiar czy montaż nowej instalacji elektrycznej ważne jest, czy dana firma świadczy wszystkie rodzaje usług – m.in. elektryczne, hydrauliczne i wykończeniowe.  

Przedsiębiorca zainteresowany remontem nieruchomości ma do wyboru różne opcje finansowania. Ważne, by rozwiązanie było jak najlepiej dopasowane do jego potrzeb i możliwości finansowych.