Jak sfinansować zakup usługi do 50 tysięcy?

Kupowanie na raty wiąże się z regularną spłatą określonej w umowie kupna rzeczy. A jak wyglądają raty przez internet? W końcu kredyt online na raty w dobie XXI wieku nie powinien nikogo dziwić. 

Pięćdziesiąt tysięcy złotych to spora suma i nie każdy dysponuje taką kwotą. Dlatego chcąc kupić jakąś rzecz czy usługę w tej kwocie, ludzie decydują się na raty przez internet.  Szczególnie że często różne marki oferują raty 0%, więc nie musimy płacić odsetek – oddajemy za towar tyle, ile kosztowałby w przypadku zapłacenia za niego jednorazowo. Poza tym droga elektroniczna jest o wiele szybsza niż ta tradycyjna. Nie trzeba wychodzić z domu, wszystko można załatwić, siedząc przy komputerze, telefonie czy tablecie.  

Raty przez internet – jak to działa?

Kiedyś wzięcie szybkiego kredytu na dużą kwotę było niemożliwe. Dziś można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu – pożyczka przez internet stała się popularną formą pozyskania pieniędzy. Istnieje kilka form pozyskania funduszy. Jeśli potrzebujemy niewielkiej kwoty, do kilku tysięcy złotych, to możemy skorzystać z szybkiej pożyczki online. Takie pożyczki oferują najczęściej różne firmy pożyczkowe. Jeśli jednak myślimy o znacznie większej kwocie, powyżej 50 tysięcy złotych, wówczas musimy zgłosić się już do banku. 

Zanim jednak dowiemy się, jak spłacić zakup usługi do 50 tysięcy, warto zasięgnąć wiedzy, jak dostać kredyt gotówkowy do takiej kwoty. Takie kredyty są popularne i nie wymagają zbyt wielu formalności. Przede wszystkim należy mieć pozytywną historię kredytową, czyli być wiarygodnym klientem. Wysokość raty kredytu będzie uzależniona głównie od tego, jaki rodzaj kredytowania wybierzemy. Kalkulacja kredytu to w tym przypadku podstawa. Oczywiście, by uzyskać kredyt na kwotę 50 tysięcy złotych, musimy wykazać, że nasze miesięczne dochody gwarantują spłatę rat. Bank musi mieć bowiem pewność, że oddamy to, co pożyczyliśmy. Powinniśmy mieć świadomość tego, że rata kredytu nie może przekraczać 50–60% naszych miesięcznych dochodów (oczywiście przy założeniu, że nie mamy innych zobowiązań finansowych do spłaty). 

Dla osób, które ubiegają się o kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych, kluczowa jest także wysokość samej raty. Każda rata kredytu składa się z części kapitałowej i odsetkowej. Pierwsza część odnosi się do spłaty pożyczonej kwoty, a druga do spłaty kosztów zaciągnięcia samego zobowiązania. To głównie odsetki składają się na te koszty. Zrozumiałą zależnością jest fakt, że im są one wyższe, to i adekwatnie wyższa będzie część odsetkowa, w tym cała nasza rata. Jeśli chcemy mieć niską ratę, musimy znaleźć tani kredyt gotówkowy. 

Jak działają raty online?

Takie raty uzgadnia się zazwyczaj z doradcą (np. z danej firmy pożyczkowej czy banku) przez telefon. To prosta forma i zarazem możliwość sfinansowania zakupów kredytem ratalnym bez wychodzenia z domu. Wniosek o pożyczkę wysyła się samodzielnie, jeśli występuje się o nią do banku, to należy jeszcze potwierdzić tożsamość, dokonując przelewu na symboliczną złotówkę. 

Raty przez internet – warto z nich korzystać. Jest to wygodny sposób na szybką pożyczkę bez wychodzenia z domu i udziału kuriera. Formalności są ograniczone do absolutnego minimum. Na raty można kupić praktyczne każde urządzenie z serii AGD i RTV. Na przykład na stronie internetowej danego sklepu wystarczy kliknąć w wartość raty na wybranym przez nas towarze. Wybieramy dostawę danego produktu do domu, a jako formę płatności zaznaczamy raty przez internet. Będziemy musieli oczywiście poczekać na decyzję naszego banku (powinna pojawić się w przeciągu kilku minut). Po jej otrzymaniu będziemy musieli wykonać przelew (1 zł) potwierdzający naszą tożsamość. Kod SMS, który otrzymamy na podany przez nas numer telefonu, będzie podpisem umowy w zawieranym przez nas wniosku kredytowym. Zakupione przez nas produkty zostaną dostarczone w wybranym przez nas terminie. 

Pamiętaj, że aby skorzystać z rat przez internet, musisz mieć ukończone 18 lat, być osobą fizyczną, a także posiadać internetowe konto osobiste w banku. Do zawarcia takiej umowy kredytowej na spłaty rat za dany produkt wymagany będzie też dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty czy paszport, dane zakładu pracy, a także numer osobistego rachunku bankowego. Regulamin dotyczący spłaty można znaleźć na stronach internetowych banków. Choć zasady spłaty nie powinny się znaczącą różnić, to jednak każda instytucja bankowa ma własne zapisy w tym zakresie. Musimy pamiętać, że na wysokość rat ma wpływ okres kredytowania. Wiadomo, że im będzie dłuższy, tym miesięczna rata do spłaty będzie niższa, ale w takim przypadku trzeba będzie niestety zapłacić więcej odsetek. 

Raty online a kredyt

Osoby, które chcą wziąć kredyt na 50 tysięcy złotych, na pewno zastanawiają się nad tym, ile trzeba będzie oddać, czyli jakie jest oprocentowanie. Pogląd na całą sytuację zależy od całkowitych kosztów naszego kredytu, które wpłyną na wysokość odsetek. Należy zwracać szczególną uwagę na warunki, na jakich chcemy zaciągnąć kredyt. Tani kredyt to dla wielu osób priorytet. Tak, to ważna kwestia, ale liczy się też szybka wypłata środków, brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu czy proste formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę.  

Zawsze warto zwracać uwagę na kalkulator rat, który pomoże oszacować koszty zaciągnięcia danego zobowiązania i ustalić odpowiednią wysokość raty. Taki kalkulator rat jest dostępny na stronie niemal każdego banku, a korzystanie z niego jest banalnie proste. Na stronach internetowych można też znaleźć mnóstwo niezależnych porównywarek kredytów. Dzięki nim można porównać nie tylko oferty kredytowe i spłat kilku banków, ale też instytucji pozabankowych. 

Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek zaciągniecie kredytu, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją możliwość późniejszych ewentualnych spłat zaciągniętej pożyczki. Kupując coś na kredyt, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić, o ile dokładnie przeanalizujemy warunki zobowiązania i jego spłaty. Tani kredyt to dla wielu osób korzystna opcja inwestycyjna.